29. 10. 2018 Saša Abrić

Zaslužene zmage 3. kroga

btr

V soboto se je v Bazi odvil 3. krog rekreativne zimske lige.

V prvi tekmi smo spremljali dvoboj med ekipama SD STRMEC in Randevu & Bolero bar. “Barovci” so bili v celotnem srečanju boljša ekipa na terenu, kar zgovorno prikazuje tudi rezultat 7:0.

Vsekakor je treba čestitati tudi ekipi ŠD STRMEC za fer odigrano tekmo. Čeprav bi ekipo lahko dali v kategorijo “veteranov”, so GOSPODJE pokazali, da imamo še eno od redkih ekip, ki ta šport igrajo s srcem in dušo.

Tokrat so jih nasprotniki preprosto pretekli in kaznovali skoraj vsako napako v njihovi obrambi.

Vsekakor pa je treba  pohvalit obe ekipi za pošteno in korektno tekmo.

Velja omeniti prvi nastop in posledično tudi hat-trick Zorana Pavloviča.

Druga tekma je prinesla prvi dnevni derbi. Po domače imenovana ekipa “BMV” je  tokrat morala priznati premoč ekipi Jasko Trade. Videli smo veliko priložnosti z obeh strani, vendar je na koncu ekipa Jasko Trade zasluženo uspela zadržati prednost s prvega polčasa in z zadetkoma Džajič Milana na svoj konto dodala zelo pomembne tri točke za nadaljevanje tekmovanja.

V tretji tekmi smo gledali drugi derbi.

V celotnem srečanju je ekipa Silvija Trade bila boljši in podjetnejši nasprotnik, vendar se gostje iz Velenja lahko pohvalijo z zmago. V najtežjih trenutkih jih je reševal izvrstni vratar Nejc Berzelak, ki je z nekaj izjemnimi posredovanji spravljal v obup igralce nasprotne ekipe.

Velenjčani so svoje priložnosti čakali iz proti napadov. To jim je naposled le uspelo, kar so kronali tudi z dvema zadetkoma.

Uspešna sta bila Suljić in Sulejmanović.

V četrti tekmi smo skoraj skozi celotno tekmo spremljali eno stranski promet proti vratom ekipe A.S.VO.

Ekipa Zalog BAZA je vodila že z 2:0, vendar jim je v izdihljajih tekme popustila koncentracija.

A.S.V.O je uspel v pičli minuti rezultat izenačiti in poskrbeti za “presenetljivo” delitvijo točk.

Velja omeniti tudi to, da je ekipa A.S.V.O. (pri rezultatu 2:0) ostala brez vratarja. Vratarsko vlogo je prevzel vodja ekipe Elmin Omeragić.

V zadnji tekmi dneva je bil na sporedu obračun med Krašovec Hidrospeleom in ekipo Društvo sa Petrola.

Čeprav so “Kraševci” igrali le s petimi igralci v polju (brez menjave) so zabeležili zmago z rezultatom 4:2.

Nasprotna ekipa se je dobro borila, vendar je na koncu le odločila kvaliteta posameznikov.

Zaslužena zmaga ekipe Krašovec Hidrospeleo.